ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ :

Έσπασε το ρόδι η Ρόμα, 4-2 τη Σασουόλο!

Η ομάδα του Πάουλο Φονσέκα πήρε το πρώτο της τρίποντο στη φετινή σεζόν, καθώς επικράτησε 4-2 της Σασουόλο στο «Ολίμπικο».

Με εντυπωσιακό τρόπο πήρε την πρώτη της νίκη στη φετινή Serie A η Ρόμα του Πάουλο Φονσέκα, καθώς σάρωσε με 4-2 τη Σασουόλο στο «Ολίμπικο».

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12΄ με τον Κριστάντε, ενώ επτά λεπτά μετά διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Τζέκο. Στο χορό των τερμάτων μπήκε και ο Μικιταριάν που στο ντεμπούτο του βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα, κάνοντας το 3-0, ενώ στο 33’ ο Κλάιφερτ διαμόρφωσε το 4-0 για το πρώτο ημίχρονο.

Από την πλευρά της, η Σασουόλο εκμεταλλεύθηκε τη χαλάρωση των «τζαλορόσι» στην επανάληψη και μείωσε σε 4-2 χάρις τα δυο τέρματα του Μπεράρντι (53’, 72’).